SMA6F15A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA6F15A
JLCPCB Part #
C1973997
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 136A@8/20us 15V 18.5V 200nA 32.5V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS