SMA4F36A
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SMA4F36A
JLCPCB Part #
C3698678
Package
SMA-flat
Description
-55℃~+175℃ 1uA 30A@8/20us 36V 400W 40V 76V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMA-flat ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS