SM6T15AY
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SM6T15AY
JLCPCB Part #
C1974359
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-55℃~+150℃ 14.3V 147A@8/20us 15V 200nA 27.2V 4kW@8/20us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS