SCT20N120
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
SCT20N120
JLCPCB Part #
C127907
Package
HiP-247
Description
1.2kV 175W 20A N-Channel HiP-247 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS