LF120ABDT-TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LF120ABDT-TR
JLCPCB Part #
C222115
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 12V 16V 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS