LK112M18TR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LK112M18TR
JLCPCB Part #
C2971117
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 14V 150mA 250uA 30uVrms 350mV@(150mA) 55dB@(400Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS