LDK120M15R
MFR.Part #
LDK120M15R
JLCPCB Part #
C3749421
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 100uA 200mA 300mV@(200mA) 5.5V 51uVrms 55dB@(10kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS