STL12P6F6
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STL12P6F6
JLCPCB Part #
C2971612
Package
PowerFLAT-8(5x6)
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 12A 160mΩ@10V 20pF 340pF 40pF 4V 6.4nC@10V 60V 75W P-Channel PowerFLAT-8(5x6) MOSFETs ROHS