LD3985M33R
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LD3985M33R
JLCPCB Part #
C46243
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 150uA 3.3V 30uVrms 50dB@(10kHz) 60mV@(150mA) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS