LD1117AV33
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
LD1117AV33
JLCPCB Part #
C32833
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2A 1.3V@(1A) 100uV 10V 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS