STP6N60M2
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP6N60M2
JLCPCB Part #
C501046
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.2Ω@10V 232pF 4.5A 4V 600V 60W 700fF 8nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS