L5150BNTR
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
L5150BNTR
JLCPCB Part #
C125140
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 150mA 40V 48dB@(100Hz) 500mV@(150mA) 50uA 5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS