FERD40L60CTS
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
FERD40L60CTS
JLCPCB Part #
C5268225
Package
TO-220AB
Description
1 Pair Common Cathode 1.1mA@60V 20A 250A 425mV@10A 60V TO-220AB Super Barrier Rectifiers (SBR) ROHS