BTA40-800B
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA40-800B
JLCPCB Part #
C2913656
Package
RD91
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 1.55V 1W 400A 40A 50mA 5mA 800V RD91 Thyristors (SCR)/Modules ROHS