STP100N6F7
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
STP100N6F7
JLCPCB Part #
C183260
Package
TO-220
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 1.98nF 100A 125W 2V 30nC@10V 5.6mΩ@10V 60V 86pF TO-220 MOSFETs ROHS