BTA25-600B
Extended
Manufacturer
STMicroelectronics
MFR.Part #
BTA25-600B
JLCPCB Part #
C154546
Package
RD91
Description
-40℃~+125℃ 1.55V 250A@50Hz 25A 35mA 50mA 600V RD91 Thyristors (SCR)/Modules ROHS