SGM2209-1.8XTDI6G/TR
MFR.Part #
SGM2209-1.8XTDI6G/TR
JLCPCB Part #
C5152830
Package
TDFN-2x2-6AL
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2mA 1.8V 24V 345mV@(500mA) 500mA 60dB@(10kHz) Fixed Negative Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection TDFN-2x2-6AL Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS