SGM2300-2.8YN3LG/TR
MFR.Part #
SGM2300-2.8YN3LG/TR
JLCPCB Part #
C5141643
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 1.7uA 18V 2.8V 50mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS