SGM2036S-2.8XC5G/TR
MFR.Part #
SGM2036S-2.8XC5G/TR
JLCPCB Part #
C5152672
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.8V 20uA 280mV@(300mA) 300mA 5.5V 75dB@1kHz Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS