TC1017R-1.8VLTTR
MFR.Part #
TC1017R-1.8VLTTR
JLCPCB Part #
C626376
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 1.8V 150mA 500mV@(150mA) 58dB@(1kHz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS