SGM2039A-3.3XXEV8G/TR
MFR.Part #
SGM2039A-3.3XXEV8G/TR
JLCPCB Part #
C5152974
Package
XTDFN-8L(1.2x1.6)
Description
-40℃~+125℃ 1 11uVrms 1A 3.3V 5.5V 55uA 88dB@(1kHz) 88mV@(1A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive XTDFN-8L(1.2x1.6) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS