SGM2019-1.2YC5G/TR
MFR.Part #
SGM2019-1.2YC5G/TR
JLCPCB Part #
C5141494
Package
SC-70-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 150mA 30uVrms 5.5V 74dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SC-70-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS