SMBJ440CA
Extended
Manufacturer
SETsafe | SETfuse
MFR.Part #
SMBJ440CA
JLCPCB Part #
C4749222
Package
DO-214AA
Description
-65℃~+150℃ 1 1.1A@10/1000us 1uA 440V 543V 713V 800W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS