WVM5FB5R00
MFR.Part #
WVM5FB5R00
JLCPCB Part #
C5832235
Package
Plugin,P=5.1mm
Description
-55℃~+275℃ 5W 5Ω Wirewound Resistor ±1% ±50ppm/℃ Plugin,P=5.1mm Through Hole Resistors ROHS