80ZLH1000MEFCGC16X40
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
80ZLH1000MEFCGC16X40
JLCPCB Part #
C1601928
Package
Plugin,D16xL40mm
Description
-40℃~+105℃ 1.716A@120Hz 10000hrs@105℃ 1000uF 16mm 27mΩ 40mm 7.5mm 80V ±20% 插件,D16xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS