6.3ZLH1000MEFC8X11.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
6.3ZLH1000MEFC8X11.5
JLCPCB Part #
C6076952
Package
Plugin,D8xL11.5mm
Description
-40℃~+105℃ 1000uF 11.5mm 6.3V 8mm ±20% Plugin,D8xL11.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS