50YXH120MEFC8X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50YXH120MEFC8X16
JLCPCB Part #
C1595089
Package
Plugin,D8xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 120uF 16mm 3.5mm 50V 7000hrs@105℃ 730mA@100kHz 8mm ±20% 插件,D8xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS