50SKV1M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50SKV1M4X5.5
JLCPCB Part #
C2164672
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 12mA@10kHz 1uF 4mm 5.5mm 50V ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS