50SGV2R2M4X6.1
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50SGV2R2M4X6.1
JLCPCB Part #
C700860
Package
SMD,D4xL6.1mm
Description
-55℃~+105℃ 11mA@120Hz 2.2uF 2000hrs@105℃ 4mm 50V 6.1mm ±20% SMD,D4xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS