50SGV22M6.3X8
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50SGV22M6.3X8
JLCPCB Part #
C3829129
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 22uF 50V 6.3mm 67mA@120Hz 8mm ±20% SMD,D6.3xL8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS