50NSKV2.2M5X5.5
MFR.Part #
50NSKV2.2M5X5.5
JLCPCB Part #
C2165398
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 13mA@120Hz 2.2uF 5.5mm 50V 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS