6.3SEV47M5X5.5
MFR.Part #
6.3SEV47M5X5.5
JLCPCB Part #
C2163535
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 46mA@120Hz 47uF 5.5mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS