50NSKV1M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50NSKV1M4X5.5
JLCPCB Part #
C1985013
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 1uF 4mm 5.5mm 50V 8.4mA@120Hz ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS