50JEV10M5X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50JEV10M5X5.5
JLCPCB Part #
C2165093
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 2000hrs@85℃ 45mA@10kHz 5.5mm 50V 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS