50JEV100M8X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
50JEV100M8X10.5
JLCPCB Part #
C2165723
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10.5mm 100uF 2000hrs@85℃ 384mA@10kHz 50V 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS