400LXW100MEFR12.5X45
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
400LXW100MEFR12.5X45
JLCPCB Part #
C5114976
Package
Plugin,D12.5xL45mm
Description
-40℃~+105℃ 100uF 12.5mm 12000hrs@105℃ 400V 45mm 5mm 800mA@120Hz ±20% Plugin,D12.5xL45mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS