35YXG1500MEFC12.5X35
MFR.Part #
35YXG1500MEFC12.5X35
JLCPCB Part #
C1597412
Package
Plugin,D12.5xL35mm
Description
-40℃~+105℃ 1.728A@120Hz 12.5mm 1500uF 20mΩ 35V 35mm 5mm 6000hrs@105℃ ±20% 插件,D12.5xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS