10SKV100M6.3X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
10SKV100M6.3X5.5
JLCPCB Part #
C2165270
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 100uF 10V 5.5mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS