35SGV470M16X16.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
35SGV470M16X16.5
JLCPCB Part #
C3830047
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@105℃ 35V 470uF 490mA@120Hz ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS