350USC1000MEFC35X50
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
350USC1000MEFC35X50
JLCPCB Part #
C3724772
Package
Plugin,D35xL50mm
Description
-25℃~+85℃ 1000uF 10mm 3.6A@120Hz 3000hrs@85℃ 350V 35mm 50mm ±20% 插件,D35xL50mm Horn-Type Electrolytic Capacitors