250WXA47MEFCGC18X16
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
250WXA47MEFCGC18X16
JLCPCB Part #
C1650826
Package
Plugin,D18xL16mm
Description
-25℃~+125℃ 16mm 18mm 2000hrs@105℃ 250V 309mA@120Hz 47uF 7.5mm ±20% 插件,D18xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS