16ZLQ1200MEFC10X16
MFR.Part #
16ZLQ1200MEFC10X16
JLCPCB Part #
C1651097
Package
Plugin,D10xL16mm
Description
-40℃~+105℃ 1.158A@120Hz 10mm 1200uF 16V 16mm 25mΩ 5000hrs@105℃ 5mm ±20% 插件,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS