16ZL2700MEFCGC16X20
MFR.Part #
16ZL2700MEFCGC16X20
JLCPCB Part #
C1646662
Package
Plugin,D16xL20mm
Description
-40℃~+105℃ 16V 16mm 18mΩ 2.198A@120Hz 20mm 2700uF 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS