16THV220M8X10.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16THV220M8X10.5
JLCPCB Part #
C2164167
Package
SMD,D8xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 16V 220uF 3000hrs@125℃ 300mA@100kHz 300mΩ@100kHz 8mm ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS