16SKV22M5X5.5
MFR.Part #
16SKV22M5X5.5
JLCPCB Part #
C2163468
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 16V 22uF 31mA@120Hz 5.5mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS