16SEV22M5X5.5
MFR.Part #
16SEV22M5X5.5
JLCPCB Part #
C2164200
Package
SMD,D5xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 22uF 5.5mm 58.5mA@10kHz 5mm ±20% SMD,D5xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS