16SEV1000M12.5X13.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16SEV1000M12.5X13.5
JLCPCB Part #
C3829325
Package
SMD,D12.5xL13.5mm
Description
-40℃~+85℃ 1000uF 12.5mm 13.5mm 16V 2000hrs@85℃ 720mA@120Hz ±20% SMD,D12.5xL13.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS