16PX1000MEFCT810X12.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16PX1000MEFCT810X12.5
JLCPCB Part #
C1597029
Package
Plugin,D10xL12.5mm
Description
-25℃~+105℃ 1000uF 10mm 12.5mm 16V 2000hrs@105℃ 5mm 768mA@10kHz ±20% 插件,D10xL12.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS