16NA100MEFC6.3X11
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16NA100MEFC6.3X11
JLCPCB Part #
C1583777
Package
Plugin,D6.3xL11mm
Description
-40℃~+85℃ 100uF 11mm 130mA@120Hz 16V 2.5mm 2000hrs@85℃ 6.3mm ±20% 插件,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS