16JEV22M4X5.5
Extended
Manufacturer
Rubycon
MFR.Part #
16JEV22M4X5.5
JLCPCB Part #
C2165113
Package
SMD,D4xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16V 2000hrs@85℃ 22uF 45mA@10kHz 4mm 5.5mm ±20% SMD,D4xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS